Atilla Yeşilada – Bizi oto-hipnoz öldürecek

Atilla Yeşilada

Ortalıkta öyle pis bir virüs dolaşıyor ki şu anda evimizde 20 tane hasta kedi var. Avuç içi kadar yaratıklar katur-kutur öksürüyor, evde maske ve lateks eldivenle dolaşıyorum.

Kedi virüsü insana bulaşmaz, amacım da cinsel fantazi zaten, ama o ayrı bir mevzu. Öksürük büyük mesele değil, barsakları da bozuluyor. O 2.5 kilo hayvan bir gaz çıkarıyor abi, fil kuru fasulye tarlasından çıktı sanırsın.

Çok yakın bir dostum olan veterineri aradım. “CIA, abi” dedi “Rusya’ya salmadan bizde deniyorlar.” Ve o an anladım ki 2017’de Türkiye’nin en büyük sorunu, düşmanı, riski ne devaluasyon, ne terör, ne başkanlık referandumu ne de resesyon. Biz oto-hipnoz öldürecek. Kendi ürettiğimiz suni gerçeklere inanma ve o doğrultuda hareket etme huyu. Jeo-politiğin göbeğinde bir ülkeyiz, ama realiteyi bizim algılamamızla dünyanın algılaması arasındaki makas açıldı da, açıldı. Dört bir yönden global tedarik zinciri, kredi pazarı ve turist akımlarına bağlanmış bir ülke böyle yaşayamaz kardeşim. Ya dünya fikir değiştirecek, ya biz. Sizce kim kazanacak?

Yazının devamı için TIKLAYINIZ. (Paraanaliz.Com)

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.