Kazım Çiloğlu – Biyolojik ve kimyasal silah kullanılamaz…

Kazım Çiloğlu

Biyolojik ve kimyasal silah kullanılamaz…
Bu silahları üstelikte tüm dünya kamuoyunun dikkatleri üzerine çevrilmiş, süper güç ortaklıklarının bir sebep aradığı bir dönemde değil Suriye aklı başından gitmiş en aptal diktatör bile göze alamaz!
Suriye böyle bir hatayı yaparsa? Sadece dünya kamuoyunu değil kendi ve en büyük güvencesi Rusya ve İran’ı bile karşısına alır.
Ayrıca bu iki devlet de neden engellemediniz suçlaması ile karşılaşacaklarını ve hanelerine kötü puan yazılacağını bilmezler mi?
Akla ziyan bir ABD saldırı malzemesi daha önümüze konuyor!
Hani Kurt derenin yukarısında su içerken aşağıda su içen kuzuya suyumu bulandırıyorsun diye saldırması gibi bir şey…
Yani illaki Suriye’yi bombalayacaklar ya maksat gerekçe olsun
Bu Suriye sorunun bizimle ilgisi elbette öncelikle ekonomiktir. Şu anda ekonomik değerlerimiz tam dip yapmış iken bir de bu sorun özellikle de bu harekata yönelik milyonlarla ifade edilen mülteci akını hiç kuşkusuz bize olacak.
Böyle bir durumda artık ne hallere düşeriz Allah kerim!
Bir taraftan içte asırlık çınarlara benzer yerli firmalar bile bir bir dökülüp kepenk kapatıyorsa gerisini siz değil de hepimizin kara kara düşünmesi gerekmez mi?
Ayrıca yeni şehitlerin manevi acısı ve vicdanı yükü yanında, askeri harcamaların, piyasaların tedirginliğinin artması da bu gelişmelerin cabası olacaktır.
Unutmayalım ki biz sınırdaşız, diğer ülkeler gibi kaybımız sadece askeri harcamalar da değil. aynı zamanda onların ekonomisi de güçlü. Bizim kaybımız ise çok yönlü. Akıllı davranmadığımız ilk dönemlerden bu yana başta ekonomi olarak neler kaybettiğimiz ise orta yerde durmaktadır.
Dönüp bir geriye baksak ve o dönem ki aklı başında uyarıları dikkate alsaydık acaba şimdi çok daha güzel günleri yaşıyor olmaz mıydık?
Onun, bunun hem de sözlü vadine güvenmek, ekonomide ve siyasette, bir kağıt parçasındaki iki imzalı basit bir belgeden daha anlamsız ve geçersizdir.
Sözün özü;
Siyasi ve ekonomik hataların bedeli, ne yazık ki tüm toplum tarafından ödenir ve en elim ve adil olmayan yanı da budur!

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.