Abdurrahman Yıldırım – Rahmi Koç Türkiye’de kâfi derecede büyüdüklerini belirtti: ‘Koç’un dünyaya açılması lazım büyüme dışarıda’

Abdurrahman Yıldırım

Abdurrahman Yıldırım’ın bugünkü yazısı

ürkiye’nin en büyük grubu olarak Koç Grubu’nun onursal başkanı Rahmi Koç, Türkiye’de yeterince büyüdüklerini, artık dünyaya açılmaları gerektiğini belirterek “Artık bundan sonra yatırımlar yurtdışında” dedi. Rahmi Koç, İstanbul Sanayi Odası’nın 65. kuruluş yıldönümü için hazırlanan Üretenlerin Öyküsü kitabına bir röportaj verdi. Rahmi Koç’a sorular ve yanıtları şöyle:- Koç’u sanayide başarılı kılan ısrar etmesi mi?

Sanayi uzun vadeli düşünmeyi, büyük yatırımı, her sene kendini yenilemeyi, içeride ve dışarıda teşkilat kurmayı icap etirir. Kalifiye mühendisler, idareciler ister. Boyutunuzun önce yurtiçinde sonra yurtdışında rekabet edecek büyüklüğe gelmesini gerektirir. Sanayi hata kaldırmaz, rakamlar çok büyüktür, hata yaptığınızda cezasını çok ağır ödersiniz. Sonra sanayide fazla açılmamak lazımdır. Mümkünse yüzde 50-60 kendi sermayen, yüzde 40 borçlanmayla sıhhatli bir mali bünye kurmak gereklidir.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.