Ali Ağaoğlu – Doların ateşi sönecek mi?

Ali Ağaoğlu

Ali Ağaoğlu’nun bugünkü yazısı

Piyasalar Merkez Bankası başta olmak üzere politika yapıcılardan bazı adımlar görmek istiyor. Bunlar gelirse kurlarda yeni zirveler yaşanmaz. Kurban Bayramı tatili planlamalar ve gerekli adımlar için önemli fırsat

Öyle bir haftayı geride bıraktık ki; 2001 krizinden bu yana kurlarda, tek günde yaşanan en yüksek oynaklığı yaşadık. “Rahip Brunson krizi” devam ederken Cuma günü dolar/TL kuru 6.8000 seviyesine kadar yükseldi. Bu yükseliş; Bakan Berat Albayrak’ın yeni döneme dair ekonomi yönetiminin nasıl olacağına dair sunumunu yaptığı sırada yaşandı. Sunumun başladığı sıralarda Trump’ın attığı Türkiye’ye yönelik demir çelik ve alüminyum vergilerini iki katına çıkardığına dair tweet’i de bunda etkili oldu. Her ne kadar Trump’ın bu kararının uygulanabilirliği sorgulansa da nihayetinde “Rahip Brunson krizi” üzerinde taraflar birbirlerine karşı sert sözler sarf etmekten geri durmuyorlar.

SERMAYE PİYASASI LİSANS SINAVLARINDA BAŞARILI OLMAK İÇİN NE YAPMALI? TIKLA, ÖĞREN!

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

“Ali Ağaoğlu – Doların ateşi sönecek mi?” ile ilgili 2 yorum

  1. bu olayın sorumlusu asıl bu ülkeyi yöneten ikdidarda.çünkü böyle bir durumun olacağını daha önceden öngörmeliler idi.herkesi araç kredisi ve ev kredisine boğdular döviz kredililerini sanayiden çok araba ve inşaat yatırdılar.rte ben bilirim benim dediğim kaprisi ülkeyi bu hale getirdi.mb sürekli baskı altına altı, ortamı sürekli gerip durdu, esad ile sürekli inatlaştı mesala ürdün ve lübnan esad ile anlaştı ülkelerindeki mültecileri geri gönderdi bizimkinde taha tık yok daha diyorki biz bunlara 31 milyar dolar harcadık.bu parayı harçar iken referandum yaptımmı işine gelince önemsiz şeylerde referandum yapıyorda.sonra ne gereği var idi damadını hazina bakanı yapmada.işimiz hükümete değil ALLAH a kaldı.ama bu olaylar eğer daha sertleşmez ise 2-3 ay sonra normala girer fakat bu önemli değil bu seferde enflasyon hortlayarak &%20-30 umarım çıkmaz.

  2. Ayhan bey, size tamamen katılıyorum. Suriye’de isyan çıkınca bizim hükümet isyancıları destekledi. Bizde isyan kalkışması olunca yapanlara hain dedik, doğrudur hainler ama bizimkiler de komşunun hainlerini destekleyerek durup dururken bir sürü iş aldık başımıza. El alem santranç oynarken bizimkiler dama bile oynayamıyorlar. Özal, 1 koyar 5 alırız dedi üstüne 15 kaybetti. Tarihe bakmak lazım hem yakın hem uzak. Bu arap işlerine hiiiç bulaşmayacaksın. Adamı sırtın vurur bunlar.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.