Atilla Yeşilada – Donald, Janet’i ocakbaşına götürecek

Atilla Yeşilada

Trump’ın görevi devralır devralmaz ilk işi 7 ülkeden Müslümanların ülkeye girişini yasaklamak oldu. Diğer hayırlı icraatları arasında Suriye’de güvenli bölge arayışı ve Arap Dünyasında kadim müttefiklerimiz Müslüman Kardeşleri (İhvan) terör örgütü ilan etme çabalarını da sayabilirim.

Suriye’de güvenli bölge meselesine ufaçıçık bir parantez açalım: Ankara’nın 5 yıldır Obama yönetiminin başını ağrıttığı bu meselenin sonunda çözüme kavuşması nedense kimseyi sevindirmedi, çünkü Trump bu, olur da güvenli bölgeleri Kürt kantonlarında kurar ve bizim Suriye politikası da daha önceki 1001 diplomatik girişimimiz gibi berhava olur. Prof Davutoğlu’nun “komşularla sıfır problem” prensibini hatırlayan var mı? Yine de Ankara belki Trump Suriye’de bize bir kıyak yapar umuduyla Müslümanlar’ın 3cü sınıf insan muamelesi görmesine ses çıkartmıyor. Zaten bu yüzden şu hınzır ve vatan haini “HAYIR!” kampanyası yürütenlerin “Türkiye İran’a döner” korkutmalarını da ciddiye almıyorum. Mollalar için din yaşamın özü ve vazgeçilmez bir düstur. Bizde ise bir tramvay, durağına gelince inersin.

Lafı biraz uzattım, ama dünyanın Trump belasıyla sınavının asıl şimdi başladığına inanmanızı istedim. Yeni başkanın bir haftalık icraatından şunu öğrendik. Seçim vaatlerini harfiyen yerine getirecek. İkincisi, attığı adımların doğuracağı sonuçlar tikinde bile değil, o kendi tabanına oynuyor, geri kalanlar zaten bozguncu ve “sahteden Amerikalı”.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ. (Paraanaliz.Com)

“Atilla Yeşilada – Donald, Janet’i ocakbaşına götürecek” ile ilgili 2 yorum

  1. hocam şampanyayı patlattın ama dolar 4 TL yi görmedi malesef sizin gibi sizniyetler olmazsa idi dolar 3 TL yi kesinlikle geçmez idi.bu ülkeyi düşmanlar yıkmaya çalıştığı gibi sizin gibileride yıkmak için elinden geleni yapıyorlar ama malesef başaramayacaksınız.

  2. Zamir berkli dolar 4 tl’yi görsün diye ifade etmedi. Burada hiç kimse dolar 4 lira olsun diye sevinmiyor. Eğer müdahale edilmezse olacaklara şaşırmamak lazım manasında ifade ediliyor. Üstadın dili zevat ekonomiye ilgi duysun diye kullanmış olabilir. Zaten merkez bankası siyasi baskıdan uzak kalabilmek adına gizli faiz arttırdılar. Asıl problem herşeyi ben bilirim diyen siyasi ego’da. Mevlana fihimafih’te ifade etmiş, bir padişah kötü fikrin esiri olduysa ona bağlı tebada o fikrin esiri olur, bu bu kadar basit.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.