Atilla Yeşilada – Rus elçisinin ölümü, Suriye ve TCMB

Atilla Yeşilada

Dost meclislerinde yarenler sık sık sorarlar: “Ya FÖŞ Baba, niye bunca içersin, kendine yazık etmez misin?” Ben de o geceki kafaya göre “Uzaylılar tarafında rektal invazyon kompleksime yardımcı oluyor”, ya da “karaciğer enzimlerim doğuştan fazlaymış, düzenli içip, azaltmam lazım” diye atmasyon cevaplar veririm.

İşin aslı şu ki 26 yıldır her sabah Halep katliamı gibi hiç bir vicdanı olan insanın kabul edemeyeceği manzaraları okuyup analiz ederek yaşıyorum. Halep tek değil ki, be kardeşim? Bunun Filistin’i var, Rohinga’sı var, Somali’si, Uygur Türkleri var, el Baba yolunda şehit olan kardeşlerim var, var oğlu var. Asıl soru, SİZ nasıl içmeden bu kadar acıyı göğüsleyip bir de geceleri düğün-dernekte sabaha kadar göbek atmayı beceriyorsunuz?

Rus elçisini vuran polis de Halep’de olanlardan kafayı yiyip tetiği çekmiş, ama AKP’ye yakın duran basına göre FETÖ’cüymüş aslında. Ama asla Türk-Rus ilişkileri etkilenmezmiş. Al işte, sabah sabah şişenin mührünü kırmak için bir sebep daha. Bu suikastin ipuçları bence Suriye’ye uzanıyor, ama nerde olursa olsun, çok canımız yanacak. Bitmedi, bu tür pis olaylar devam edecek ve TCMB de sürekli faiz artırmaya zorlanacak. Ya artırmazsa? O zaman SİZ sürekli döviz bozdurmaya zorlanacaksınız.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ. (Paraanaliz.Com)

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.