Atilla Yeşilada – Seçimden sonra her şey güzel olacak

Atilla Yeşilada

8 Haziran’da Güneş doğmuştu Türkiye’nin ufkunda. Reiz’in bir örümcek ağı gibi Türk milletinin kıvranan gövdesi etrafına ördüğü ihtiyari, kanunsuz, kleptomanik ve nepotik rejim çözülmüştü.

Ahlaklı ve erdemli insanlar koalisyonu tarafından yönetilme şansı çıkmıştı karşımıza. Ama, Davutoğlu’nu genel başkanlık seçimi ile tehdit eden RTE, erken seçime giderek bir kez daha kararttı bu ufku. O günden bu yana Türkiye’de olanları gördünüz. Terörün her türlüsü cirit atarken, basın Dijital platformlardan kovuldu, ya da binaları basıldı, 150’den fazla evladımız şehit, Kürt kardeşler linç edildi, Suriye’de Şamar Oğlanı’na döndük ve ekonomi çöktü. Bunların hepsi RTE’in dört başı mağmur bir koalisyonda astığı astık, kestiği kestik düzeninin sorgulanacağını bildiğinden başımıza geldi.

Şimdi elimize ikinci bir şans geçti. Eğer erken seçim kararı alındığından bu yana başımıza gelenlerden memnunsanız, hiç tereddüt etmeden Reiz’e oy verelim, çünkü bize daha fazlasını vaat ediyor. Yok değilsek, artık muhalefete şans vermenin zamanı geldi. Başta kendi seçmeni, bütün Dünya tarafından en yanlış tanınan CHP’ye vereceğim oyumu, çünkü parti artık iktidarın yükünü taşımaya ya da paylaşmaya hazır. Okuyun seçim programını, dinleyin sözcülerini, Kürt Meselesi’nden işsizliğe kadar her başlıkta makul çözüm önerileri var. Ayrıca, RTE’e dur diyecek güçlü bir koalisyon ortağı da olacak. Bu yolsuzluk rejimi sonra erecek.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ. (Paraanaliz.Com)

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.