Atilla Yeşilada – Ticaret Savaşları? Yeni Soğuk Savaş? Güldürmeyin beni!

Atilla Yeşilada

Atilla Yeşilada’nın bugünkü yazısı

Ölmüş eşşek belediyeden korkmaz derler ya, valla 27 yıldır her gündeme gelen riskten “lemmingler” gibi kaça kaça iyice kaşarlaştım artık, kuru gürültüye bırakacak papuç kalmadı. “Göya” dünya ekonomisini tehdit eden risklere defakasyon uzvumla gülüyorum.  Dünyayı bekleyen en bir harbi ve  gerçek tehlike var, açıklayacağım. İfşa edeceğim!

Size bir nasihat, Abi nasihatı, 27 yıldır otton-boktan korkan ve geceleri uyumak için  Yeşil  Reçete kolleksiyonu yapan bir fani olarak söyleyeyim:  Dünyayı piyasaların tepkisine bakarak değerlendirmekten vazgeçelim. “Piyasalar” yani onu teşkil eden fon yöneticileri güruhu burnunun ucunu görmekten aciz. Hemen bir örnek vereyim: Bloomberg’de bir makale:  Fed faiz artırımları Gelişmekte Olan Piyasalar  (GOP, Ülkeler = GOÜ= rallisini raydan çıkarmaz!” Breh, breh husyelerin yarıçapına bak, greyfurt maaaaşşallah. GERÇEK:  Şubat’ta GOP’tan kaçan para 4.5 milyar dolar, son  haftada hisseler %2.6  değer yitirdi.

Şimdi size bu  haftayı rahat geçirmeniz için büyük sırrı vereyim. Trump ticaret savaşı filan başlatamaz. Putin de Soğuk Savaş. Biraz sakin olun, siyaset, sosyoloji ve tarih okumayan bir avuç fon yöneticisinin velvelesine kanmayın.

TEMEL ANALİZ İLE NASIL HİSSE SEÇİLİR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.