Atilla Yeşilada – Yerel seçimlerde tsunamiye hazır mısınız?

Atilla Yeşilada

Atilla Yeşilada’nın bugünkü yazısı

En övündüğüm özelliklerimden biri çok kötü bir ekonomist olmak yanında, siyasi analizden zerre kadar çakmamamdır. Ayrıca, verdiğim bütün yatırım tavsiyeleri de terso çıkar, benim yüzümden binlerce bireysel yatırımcı evini-aşını kaybetmiştir.

Neyle mi öğünüyorum? Tüm bu basiretsizliklerime rağmen, bu alanlarda Türkiye’nin en iyi para kazanan, en çok yabancı müşterisi olan ve en fazla sayıda Kayman Adaları ve İsviçre bankasında özel müşteri temsilcisi olan kişiyim. Ey Sevgili Odin, sana binlerce kez şükür olsun ki, 28 yıldır bu ülkede kimse benim cahil bir çakal olduğumu çakmadı ve her gece masama bir kase çorba, yanında biraz istakoz, gravyer peyniri, Jack koymayı becerdim. Bu yüzden AKP’ye büyük sempati duyarım, çünkü parti de benim gibi bütün yeteneksizliklerine rağmen 15 yıldır iktidarda. Bu güzel ülkenin insanları fakiri boşta koymuyor.

Başarı hikayem basittir. Bir domuz kadar inatçıyım. Daha küçük yaştan itibaren ailem benim geri zekalı olduğuma inanmıştı, ayrıca şişman tembel ve çirkindim. Bütün bu handikapların normal bir ergeni yıldırması ve Şebnem Ferah albümleri koleksiyonu yaptırması beklenir, ama bende tam ters etki yaptı. Ben, homo sapiensin kaliteden anlamadığına karar kılıp, burnumun dikine gitmeye devam ettim. Bugün de öyleyim, bu dünyadaki 7 milyar insanın hepsi yanlış, bir tek ben doğruyu biliyorum.

TEMEL ANALİZ İLE NASIL HİSSE SEÇİLİR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.