Bölgemizde etkili oyunculuğun yolu Türkiye’den geçiyor

– wp:paragraph –>

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesindeki Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanı, Bosch Türkiye-Ortadoğu Başkanı Steven Young, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl eylül ayı sonlarına doğru Berlin’de 19 Alman devinin CEO’larıyla buluşmasından sonra planını yaptı:

– /wp:paragraph –>

– wp:list –>

  • Almanya’daki STK’lar, vakıflar ve düşünce kuruluşları ile sürekli irtibatta olup ekonomik ilişkilerin daha da güçlenmesinin kapısını hep açık tutmamız lazım.

– /wp:list –>

– wp:paragraph –>

Bu plana uygun olarak Almanya’da söz konusu örgütlerle ikili görüşmelerini sürdürdü, bazı toplantılar düzenlenmesinde rol oynadı. Bir ay önce Onursal Başkanlığını Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’in yürüttüğü merkezi Berlin’de bulunan Yakın ve Ortadoğu Birliği’nin (NUMOV) toplantısına katıldı.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Toplantının ana gündem maddesi NUMOV’un kuruluş hedefine uygun belirlendi:

– /wp:paragraph –>

– wp:list –>

  • Alman şirketleri ile Türk şirketleri özellikle Türkiye’nin yakın bölgesindeki 3’üncü ülkelere dönük birlikte neler yapabilir?

– /wp:list –>

– wp:paragraph –>

Toplantıya giderken Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın geçen yıl ekim ayında Ankara’da Joint Economic Trade Committee (JETCO-Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi) kurulması için imza attıklarını notları arasına aldı.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

TEMEL ANALİZ İLE NASIL HİSSE SEÇİLİR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.