Borsanın güçlü şirketleri

Zeynep Aktaş

– wp:paragraph –>

Hisse senetlerinde yeni fırsatların kapıları açılıyor. İhracat yapan, döviz pozisyonu artıda olan güçlü endeks şirketleri yatırımcının radarında yer alıyor. İşte sanayi ve hizmet sektörünün öne çıkan şirketleri…

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Borsa İstanbul’da her dönemde seçici hisse senedi hareketlerini görebilmek mümkün. Trendin ve konjonktürün öne çıkardığı şirketlerin hisse senetleri olası fiyat dalgalanmalarında en hızlı hareket eden hisseler. Yatırım gurusu Warren Buffett, “Bizim yatırım felsefemiz şudur. Asla iyi satış yapacağına güvenme. O kadar uygun fiyattan al ki ortalama bir satış bile iyi sonuç getirsin” diyor. İyi fiyatlamalar da karamsar raporların ve gelişmelerin yaşandığı dönemlerde gelebiliyor. Fonlarda hisseleri artırma dönemi.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Şirketlerin analiz edilmesi ve konjonktürün öne çıkardığı hisse senetlerine yatırım yapılması olası fiyat hareketlenmelerinde çok yüksek kazançları da beraberinde getirecektir. Borsa hareketlendikten sonra alıma geçmek isteyenler ya da sorunlar çözüldükten sonra pozisyon almak isteyenler ise çoğu zaman uygun fiyatları kaçırmış oluyor.

– /wp:paragraph –>

– wp:image {“id”:57721} –>

– /wp:image –>

– wp:paragraph –>

TEMEL ANALİZ İLE NASIL HİSSE SEÇİLİR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.