Çift dipli resesyon ve sonrası

Atilla Yeşilada

– wp:paragraph –>

Kulunuz FÖŞ Pazartesi günü yine kedilerin mama parası için deplasmana çıkıyor. Adını veremeyeceğim bir gurbet diyarda, burada hiç zikredemeyeceğim bir konuda, bahsini dahi etmekten korktuğum para babalarına bir takım şeyler yapacağım. Bu kadar muğlak konuşuyorum, çünkü biraz detaya girsem, BDDK ve SPK benim hakkımda da suç duyurusunda bulunabilir.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Dün dost ve meslektaşlarım Kerim Karakaya ve Fercan Yalınkılıç’la onların haberini paylaşmak gafletinde bulunan onlarca cesur vatandaş için dava açıldı. Suç neymiş? BDDK yazıyor:

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

“Bu çerçevede 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 74 üncü maddesi ‘5187 sayılı Basın Kanununda belirtilen araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzeri yayın araçlarından biri vasıtasıyla; bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz.’

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Doğrudur, bankaların özel önemi vardır, mevduatı caydırıcı yalan haber yapamazsınız. Ama dava konusu olan haber geçen Ağustos’ta benim ve ailemin bizzat yaşadığı olayları yansıtıyordu. Bankada parası olan her vatandaşın başından geçenleri yansıtıyordu.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Açılan dava yalan habere karşı kamunun gerçekleri savunma refleksi değil, AKP’den aldığı güçle tatsız gerçekleri gizlemek için özgür basını sindirme girişimi. BDDK’nın bu kadar boş vakti varsa, önce bankalara ciddi bir stres testi uygulayıp gerçek batık kredi oranını hesaplasın, sonra AKP’ye yakın duran basında çıkan bomba haberleri araştırsın, doğruluk payı %5’i geçmiyorsa, suç duyurusunda bulunsun.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

TEMEL ANALİZ İLE NASIL HİSSE SEÇİLİR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.