Emekliye ek ödeme memura fark

– wp:heading {“level”:4} –>

Haziran ayı enflasyonu ile birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 6 aylık zam oranı belli oldu. Emeklilerin ek ödemeleri de artarken memurlar ve memur emeklileri de fark aldı. İşte kuruşu kuruşuna yeni maaşlar…

– /wp:heading –>

– wp:paragraph –>

Haziran enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte yaklaşık 15 milyon emekli ve memurun Temmuz 2019 maaşları da belli oldu. Böylece SSK ve Bağ- Kur emeklileri yüzde 5.01 zam alırken, memur ve memur emeklileri de yüzde 1.0 enflasyon farkı ve bunun üzerine de eklenen yüzde 5.0’lık toplu sözleşme zammı alacak.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Emeklilerin taban maaşlarına eklenen yüzde 5.01’lik zam haricinde ayrıca yüzde 4 ek ödeme veriliyor. Maaşa gelen zamla ek ödemelerde de artış meydana geldi. Böylece emeklinin eline geçecek toplam miktarlar da artmış olacak.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Haziran itibarıyla 2 bin lira taban maaşı olan bir emekli 80 lira ek ödeme alıyordu. Böylece bu emeklimizin banka hesabına yatırılan para 2.080 lirayı buluyordu. Bu emeklimizin çıplak maaşı yüzde 5.01 zamla birlikte 2.100 lira olacak. Yüzde 4 ek ödemesi ise 84 liraya çıkacak. Böylece bankaya yatacak para 2.080 liradan 2.184 liraya yükselecek.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

KAZANDIRACAK HİSSELERİ NASIL SEÇMELİ? ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir