İstanbul seçiminin galibini ilan ediyorum

– wp:paragraph –>

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasındaki “münazarayı” seyretmeye hiç niyetim yok. Çünkü maçtan sonra uzmanların pozisyonlar yavaş çekimle tekrarlanırken yorum yapmasını da seyretmiyorum. Geçmişe mazi, yenmişe kuzu denir. İstanbul seçimleri erken bitti. Ekrem İmamoğlu bir kaç puan farkla kazanacak. Hile filan da yapılmayacak. 31 Mart’ta da hile yapılmadı, zaten o yüzden iş YSK’ya kadar uzadı. Başkan Erdoğan da sonucu kabul edecek. Zaten 1 Nisan sabahı da kabul edecekti, ama önce Pelikancılar sonra da Sayın Abim Bahçeli rest çekti. Her şey çok güzel olacak. Sonra da S-400’leri Putin’e iade edeceğiz, ama o konuyu başka bir makalemde incelerim.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

31 Mart seçiminden bu yan bir düzine anket yapıldı, bir tek ORC anketi iki adayı başa-baş gösteriyor. Ötekilerin hepsinde İmamoğlu önde. Doğru, anketler yanılır, ama hepsi birden yanılmaz. Bazen hepsi birden yanılır, çünkü son dakikada bir dip dalga gelir seçmenin mizacını vurur. Mesela PKK denen o hain terör ve uyuşturucu örgütü Hendek Savaşları başlatır. Ama bu kez dip dalga filan yok, zaten millet suyun yüzüne karın üstü vurmuş ölü balık gibi. Dipten tsunami gelse de yerinden oynamaz. “Bitse de gitsek” havasında.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Binali Abim de öyle. Kariyeri boyunca kahramanca dava için savaş vermiş bir AKP’li. Erdoğan’ın yanından hiç ayrılmamış. Son görevi olarak TBMM Başkanlığı’ndan alıyorsun, İstanbul’a belediye başkanı adayı yapıyorsun. Messi ikinci ligde oynamaz. Hele birileri arkasından, ”O seçimi kazansın, İstanbul’u biz yönetiriz” diye sürekli tatava yapıyorsa.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Zaten Sevgili Başkanım Erdoğan da durumun farkında. Bakın Deniz Zeyrek ne yazdı:

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

“AK Parti’nin üst düzey iki yetkilisine dün “Sayın Cumhurbaşkanı İstanbul’da miting yapacak mı” sorusunu yönelttim. Şu ana dek herhangi bir miting planlaması yapılmadığını, sıcak bakılmadığını söylediler.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

TEMEL ANALİZ İLE NASIL HİSSE SEÇİLİR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir