Kamu işçilerinin ikramiyesi 9 Ağustos’ta hesapta olacak

– wp:paragraph –>

Taşerondan kadroya geçenler de dahil tüm kamu işçilerine ödenen ilave tediyenin üçüncü taksidi 9 Ağustos’ta, yani bayramdan önce ödenecek. Asgari ücretli bir işçiye ödenecek ikramiye 792 lira.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Taşerondan kadroya geçenler de dahil olmak üzere bütün kamu işçilerine yılda 52 günlük ilave tediye ödeniyor. İlave tediye işçinin bir ayda çalıştığı gün sayısı kadardır. Hafta tatilleri sayılmadığı için bir ayda çalışan sayısı 26 gün kabul edilir ve ilave tediye işçinin 26 günlük ücreti üzerinden hesaplanır. Yıl içinde 52 günlük ilave tediye ödemeleri dört taksitte yapılıyor. Ocak, haziran, ağustos ve aralık aylarında kamu işçilerine 13’er günlük tediye ödemesi yapılıyor.

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:4} –>

MADENCİYE TEK SEFERDE

– /wp:heading –>

– wp:paragraph –>

Bu yıl ilave tediyenin 26 günlük ilk iki taksidi ödendi. İlave tediyenin birinci yarısı 30 Ocak tarihinde, diğer yarısı ise 31 Mayıs’ta tamamlandı. Maden işçilerine ise ilave tediyenin tamamı 23 Aralık tarihinde ödenecek. Dolayısıyla maden işçileri yılsonunda 52 günlük ilave tediyenin tamamını tek seferde almış olacak. Cuma günü Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla ilave tediyelerin 26 günlük ücret tutarındaki üçüncü ve dördüncü ödemelerinin günü de netleşti. Kamu işçileri ilave tediyelerinin üçüncü taksidini 9 Ağustos’ta, dördüncü taksidini ise 13 Aralık’ta alacak. Yani işçiler bayram öncesinde tediyelerini almış olacak. İlave tediyenin hesabı işçinin esas ücretinin aylık toplamına göre yapılıyor. İlave tediyeden SGK primi kesilmesi gerekiyor.

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:4} –>

VERGİ DİLİMİ ARTTIĞI İÇİN RAKAM DA DEĞİŞEBİLİR

– /wp:heading –>

– wp:paragraph –>

31 Mayıs’ta yapılan ikinci taksit ödemeleriyle kamu işçilerinin ilave tediyelerinin iki taksidi tamamlandı. Asgari ücretli çalışan bir kamu işçisi iki taksit ilave tediye toplamı olarak 1.585,16 TL, 3.000 TL brüt ücretle çalışan bir kamu işçisi toplam 1.856,76 TL, 3.500 TL brüt ücreti olan bir kamu işçisi ise 2.258 TL aldı. Kamu işçilerinin ilave tediyelerinin üçüncü taksidi 9 Ağustos’ta ödenecek. Ancak asgari ücretten yüksek rakamda maaş alan işçiler için ağustos ayından itibaren vergi dilimi arttığı için ilave tediyenin rakamı farklı olacak.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

TEMEL ANALİZ İLE NASIL HİSSE SEÇİLİR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir