Kamu işçisinin ikramiyesi bayram öncesi ödenecek

– wp:paragraph –>

Kamu işçilerinin 52 günlük ilave tediye ödemeleri 4 taksitte yapılıyor. İkramiyenin iki taksidi ödendi, diğerleri ağustos ve aralıkta hesaplara yatırılacak. Üçüncü taksidin Kurban Bayramı öncesi ödenmesi bekleniyor.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

6772 sayılı kanun kapsamında kamu işçilerine yılda 52 günlük ilave tediye ödeneceği hüküm altına alındı. Taşerondan kadroya geçenler de dahil olmak üzere bütün kamu işçilerine ilave tediye ödenir. Yıl içinde 52 günlük ilave tediye ödemeleri dört taksitte yapılıyor. Ocak, haziran, ağustos ve aralık aylarında kamu işçilerine 13’er günlük tediye ödemesi yapılıyor.

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:4} –>

MADENCİLERE TEK SEFERDE

– /wp:heading –>

– wp:paragraph –>

İlave tediyenin 26 günlük ilk iki taksidi ödendi. Maden işçilerine ilave tediyenin tamamı 23 Aralık’ta ödenecek. Yani maden işçileri yılsonunda 52 günlük ilave tediyenin tamamını tek seferde alacak. İlave tediye ödemesinin miktarı günlük ücret üzerinden hesaplanıyor. İlave tediyeye esas olan aylık kazançların hesabında, fazla mesai, evlilik, çocuk zamları veya primleri, aynî yardımlar, hafta ve genel tatil ücretleri dikkate alınmıyor. İlave tediye ödemeleri kural olarak SGK primine tabi, yani SGK primi kesilmesi gerekiyor.

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:4} –>

Asgari ücretli 2 taksitte toplam 1.585 lira aldı

– /wp:heading –>

– wp:paragraph –>

Asgari ücretli çalışan bir kamu işçisi iki taksit ilave tediye toplamı olarak 1.585,16 TL, 3.000 TL brüt ücretle çalışan bir kamu işçisi toplam 1.856,76 TL, 3.500 TL brüt ücreti olan bir kamu işçisi ise 2.258 TL aldı. Ağustos ve aralık aylarında ilave tediyenin 13’er günlük üçüncü ve dördüncü taksitleri ödenecek. Söz konusu ödemelerin tarihleri henüz belli olmadı. Ancak 13 günlük üçüncü taksidin Kurban Bayramı öncesi kamu işçilerine ödenmesi bekleniyor. Kadroya geçen taşeron işçiler de, kamu işçisi statüsünde oldukları için bu yıl da, geçtiğimiz yıl olduğu gibi ilave tediyeden yararlanacak. Ağustos ve aralık ayında da kadroya geçen taşeron işçilere ilave tediyeleri ödenecek.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

TEMEL ANALİZ İLE NASIL HİSSE SEÇİLİR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.