Piyasalar güzel olacak

Abdurrahman Yıldırım

Seçim geride kaldı, erken seçim isteyen yok. İcraatlar başlıyor. Küresel rüzgar da gelişmekte olan piyasalardan yana esiyor

6 Mayıs sonrasında “Her şey güzel olacak” sloganıyla yola çıkan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul seçimini açık farkla kazandı. Oy oranı şimdiye kadarki en yüksek oran. Siyasi kariyerine ve icraatlarına güçlü başlangıç için arkasına iyi rüzgar aldı.

Ancak mali imkanlar ve bazı yetkiler de Ankara’nın elinde. Muhalif bir belediye başkanının işini kolaylaştıracak bir yaklaşımı şimdiye kadar Ankara’dan görmedik. Bu açıdan İmamoğlu’nun sınavı asıl bundan sonra başlıyor. Fark yaratabilen icraatlar için çetin bir mücadele vermesi gerekecek. O zaman Ekrem İmamoğlu için de her şey güzel olabilecek.

İSTANBUL SEÇİMİNİNİN ETKİLERİ

  • İstanbul seçimlerinin siyasi sonuçları mutlaka olacak. Siyasette değişimi hızlandıracak ve siyasi hayata yeni bir rekabet getirecek.
  • Bu çerçevede “Türkiye ittifakı” yeniden gündeme gelebilir. Eğer bu ittifak iyi kurgulanır ve kurulabilirse önemli sorunların altından da kalkılabilir.
  • Sandıktan çıkan sonuçların ardından hükümette geniş çaplı bir revizyon ihtimali azaldı. Olsa bile küçük çaplı bir değişiklikle yetinilebilir.

KAZANDIRACAK HİSSELERİ NASIL SEÇMELİ? ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA!

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.