Seçimlerin en büyük kazanımı…

Cüneyt Başaran

– wp:paragraph –>

İstanbul seçimleri nihayet tamamlandı. 31 Mart seçimlerini kıl payı kazanan Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu, bu sefer 9 puan farkla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Seçimin hemen ardından da seçimi kaybeden Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım’ın rakibini tebrik ettiğini, seçimin kazananı Ekrem İmamoğlu’nun da “Bu bir zafer değil, yeni bir başlangıç” diyerek kucaklayıcı bir konuşma yaptığın gördük.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Seçimin hemen ardından siyaset sahnesinde uzun süredir özlenen başka açıklamalara da şahit olduk. İBB Başkanı İmamoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek “Hiçbir siyasi mesele vatandaşın huzurundan, mutsuzluğundan önemli değildir. Sizinle uyum içinde çalışmaya talibim” dedi ve randevu talep etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da “İmamoğlu’na hayırlı olsun.” diyerek tebrik etti.

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:4} –>

Bütün bu gelişmeler son 2 gün içinde oldu.

– /wp:heading –>

– wp:paragraph –>

Önce 31 Mart’ta yapılan yerel seçimleri ve YSK kararı sonrasında 23 Haziran yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için girdiği kampanya döneminde siyasilerin ve medyanın kullandığı dili hatırlayınca, son 2 günde olanlar karşısında hepimizin nutku tutuldu. Bu centilmence yapılan jestler ve kucaklayıcı üslup hepimizi sardı sarmaladı. Siyasetin dili bir anda “Kuzey Avrupa ülkesi standartlarına” döndü.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

KAZANDIRACAK HİSSELERİ NASIL SEÇMELİ? ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.