Sözleşmelilere müjde!

İsa Karakaş

– wp:paragraph –>

Gazetemize en çok gelen yakınma konulardan biri de MEB’in sözleşmeli öğretmenlere 4+2 yıl süre zarfında eş mazereti olsa bile tayin hakkı verilmemesine ilişkindir.
Tayin hakkı verilmemesi nedeniyle bölünmüş aile dramlarının yaşanmakta olduğunu belirten okuyucularımız bu konuda problemlerini dile getirmemizi istemektedirler. Biz de haklı taleplerini daha önceden dile getirmiştik.
Nihayet hükûmet tarafından sözleşmeli öğretmenler ile Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan sözleşmelilerle ilgili geniş kapsamlı yasal düzenleme yoluna gidildiği müjdesini okuyucularımızla paylaşmak istiyorum…

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:4} –>

4 yıla düşürülecek

– /wp:heading –>

– wp:paragraph –>

Hükûmet tarafından TBMM’ye gönderilen “Bazı Kanunlarda ve 652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” ile Millî Eğitim Bakanlığında görev yapan sözleşmeli öğretmenler ile Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan sözleşmeli personelin kadroya atanabilmeleri için zorunlu hizmet sürelerinin toplamda 4 yıla düşürülmesi öngörülmektedir.

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:4} –>

Sözleşmeli öğretmene kadro

– /wp:heading –>

– wp:paragraph –>

652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca Millî Eğitim Bakanlığında istihdam edilen sözleşmeli öğretmenlerden dört yıllık çalışma süresini tamamlayanların talepleri hâlinde bulundukları yerde öğretmen kadrolarına atanacağı ve bu şekilde atananların, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapacağı öngörülmektedir.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

TAHVİL-BONO PİYASASINDA NASIL YATIRIM YAPILIR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.