Tam on ikiden vurduk!

Kazım Çiloğlu

Bu kadar olur yani?

Enflasyon yüzde 12 olacak dediler

Yüzde 11,84 ile yılı kapattık…

+0,16cik bir yanılgımız olmuş

Ne diyelim?

Bu kadar kusurcuk kadı kızında bile olur!

Neden böyle ahkam kesiyoruz diye düşünmeyin sakın ha…

Zaten her ay açıklanan enflasyon artışlarını kimse dikkate almaz, eko-yaşam gerçekleri ile eko-rüyalar da, bir biri ile o kadar ayrıştı ki kimse inanmaz oldu.

Bir taraftan fiyat ve vergi artışlarının en düşüğü dahi enflasyonun üzerinde kalırken, ücretlerde ki artışlar ise hep geride kalmaya mahkum olmaya devam ediyor.

Bu güne kadar hava şartları mevsim normallerine göre sıcak geçmesi yakıt giderleri, bir nebze olumlu karşılansa da, son soğuk hava dalgaları yeni yılın ilk ayı sonunda olumsuz etkisi görülecektir.

Üstüne üstlük birde Libya da bizim üstlendiğimiz asker gönderme ile ilgili mali giderleri ve Irak da, ABD tarafından öldürülen İran generali öldürmesi sonucu yaşanan gerginliğin dolar ve petrol fiyatlarına anında yansımasının bizim ekonomimizde yaratacağı olumsuzlukları nasıl sırtlayacağımız ise tam bir muamma!

Ne yapılacak vergi zammı nede tahammül edecek insan kaldı…

Kara gün için bir yedek akçemiz var mı?

Birleştirilen milli varlıkların fonunda kullanılabilecek yeni değerler var mı?

Bunlarda da bir bilgi sahibi olamıyoruz artık.

Yakında görürüz

Çok değil bir kaç ay içersinde, bütçe harcamaları ve borçlanma faizleri, ekonomik gidişatımızın en güzel ve gerçekçi göstergesi olacaktır!

Sözün özü;

Ok yaydan çıktıktan sonra, hedefi okun önüne taşıyarak, hedefi on ikiden vurduğunuza kimseyi inandıramazsınız…   A�8Qq�S

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.