Türk çiftçisiyle büyüyor

– wp:paragraph –>

Sattığı her şeyi Türkiye’de üretiyor. 1000 çiftçiyle işbirliği yapıp binlerce istihdam sağlıyor. Kazandığını yine Türkiye’de yatırıma dönüştürüyor. 50 yıldır bu ülkeye güveniyor. Amerikalı yiyecek ve içecek devi PepsiCo’nun yatırımlarını yerinde gördük ve en yetkili ağızdan dinledik…

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Bünyesinde Pepsi, Lipton, Fruko, Yedigün, 7UP ve Tropicana gibi içecek ile Cheetos, Doritos, Ruffles ve Lays gibi atıştırmalık yiyecek markaları bulunan Amerika merkezli PepsiCo, Türkiye’de İzmir, Çorlu, Adana, İzmit, Mersin ve Manisa’daki 6 fabrikayla faaliyet gösteriyor. Firma neredeyse her 10 yılda bir yatırım yapıyor. Sonuncusunu yani 6’ncı fabrika yatırımını 15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğu günün sabahında Manisa’da aldığı arazide gerçekleştirdi.

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:4} –>

CUMHURBAŞKANI AÇTI

– /wp:heading –>

– wp:paragraph –>

200’den fazla ülkede faaliyet gösteren firma, o dönemde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye’ye güveninin göstergesi olarak Manisa’ya 120 milyon dolarlık yatırımla kurduğu fabrikayı bölgenin en önemli üretim merkezi haline getirdi. Fabrikanın resmi açılışını ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 5 Ocak 2019’da gerçekleştirdi. PepsiCo Türkiye Genel Müdürü Levent Yüksel’in davetlisi olarak gittiğimiz Manisa OSB’de 100 bin metrekare alana inşa edilen bu fabrikayı yerinde inceledik.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

KAZANDIRACAK HİSSELERİ NASIL SEÇMELİ? ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir