İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “endişeliyim” dedi

Abdurrahman Yıldırım

– wp:paragraph –>

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran sonrasında  Türkiye’de yeni bir senaryonun ortaya konulmak istendiğini söyledi.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Trabzonlu İş İnsanları ve Bürokratları Derneği TİAB’ın Kadıköy’de düzenlediği sahur programına katılan Süleyman Soylu iş insanlarına İstanbul seçimlerinden, Türkiye’deki darbelere, Suriye’deki gelişmelerden ekonomiye geniş kapsamlı bir değerlendirme yaptı. Kendisi de Trabzonlu olan Süleyman Soylu yerel şiveyi de iyi kullanarak yaptığı konuşmasından önemli bölümlerini derledik:

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

– “Geçen günlerde Binali Bey, Kültür Bakanıyla beraber bir gösteriye gitti. Oradakilerin bir bölümü, hiç yakışmayacak bir davranışta bulundular. Buna siyasal tecrübe, his, önsezi diyebilirsiniz.Medyada, sosyal medyada bir şeylerin hazırlandığını da izliyorum. Ben endişeliyim. Endişem odur ki, 23 Haziran İstanbul seçimini kullanarak Türkiye’nin istikrarına hamle yapılacak. 23 Haziran İstanbul seçimini siyasal çatışmanın, siyasal kamplaşmanın başlangıcı olacağından korkuyorum. İstanbul’un gücünü Türkiye’nin başka yere çekilmesinde kullanacaklar.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

– İstanbul’da bir olayla karşı karşıya kaldık. Sandıklar açıldı. Biz itiraz ettik. Sandıklar açıldıkça 29 bin fark 13 bine düştü. Hep bizim tarafımıza yazıldı. 100’e yakın sandıkta Binali Ağabey’in aldığı oy 207, yazılan sıfır, aldığı oy 170, yazılan 1, aldığı oy 140, yazılan 2. Çocukluğumdan beri siyasetin içerisindeyim. Hayatımda böyle bir seçim, böyle bir kumpas, böyle bir tezgah görmedim.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

KAZANDIRACAK HİSSELERİ NASIL SEÇMELİ? ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.