Atilla Yeşilada – Antartika’yı Moğollar keşfetti, Avustralya’yı da Kurtalan Ekspres

Atilla Yeşilada

Keşifler ve din tarihi uzmanı RTE Amerika’yi Kristof Kolomb değil Müslümanlar’ın keşfettiği iddiası ile dünya gündemine nükleer bomba gibi düşerken, hızını alamadı, Küba’lı Müslümanlara nutuk atarken, fii tarihinde o diyarlarda “takılan” bir gezginin en yüksek tepede cami gördüğünü hatırlatarak “bir yenisini yapmak da (bize) yakışır” dedi.

Doğrudur. Yüce Ecdadım Hun İmparatoru Atilla tarafından “çekik” popolarına sert bir tekme yiyen Moğolların’ın karılarını, yoğurt ve yurtlarını geride bırakıp dört nala Kuzey’e kaçarken yanlışlıkla Antartika’yı keşfettikleri, Barış Manço’nun Tokyo turnesi ardından sakiyi fazla kaçıran Kurtalan Ekspres’in de uçağı kaçırıp yanlışlıkla Kambera’ya inip orda verdikleri açık hava konseri ardından 1 milyon long-play sattıklarını da herkes bilir.

Yüce Atamız tarafından Balkan Savaşlar’ı da hesaba katılırsa 30 yıl süren tüketici bir savaştan yorgun ve bezgin düşen, yıkılan imparatorluğun ardından sığınacak ne bir millet, ne kültür, ne de ırk “mitosu” kalan bir topluma biraz ruh aşılamak için başlatılan Güneş Medeniyet arayışının ilerki nesiller tarafından bokunun çıkartılması muhafazakar-liberal koalisyon tarafında yıllarca “tiye alınmıştı. “Ulan tekerleği de biz keşfetmişiz ya…hi …hi…hi” diye gevrek gevrek gülmüştük. Ama, kader acıdır. RTE her konuda olduğu gibi bu noktada da sonunda gündem yaratmak için kendine rakip ilan ettiği Yüce Ata’yı taklit etmek zorunda kaldı.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ. (Paraanaliz.Com)

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.