Atilla Yeşilada – Trump dünya ekonomisini raydan çıkartabilir mi?

Atilla Yeşilada

Hataları ile Türkiye tarihine geçecek bir dehadır FÖŞ. Adı içki masalarında, keyif alemlerinde ve ilim yuvalarında her daim “sen de benim hatalarımdan birisin” namesi ile anılmaya mahkumdur bu en az Kaminsky ve Wavy Gravy kadar yanlış anlaşılan fikir insanı.

Türkiye’de asla affedilmeyecek büyük günahı işleyerek son 20 yılını geleceği görmeye adamıştır çünkü. Günümüzde direnç/destek seviyeleri dışında tek kuruşluk teknik analiz bilmeyenler, AKP’den aldıkları tüyoları ekonomi köşesi diye satanların, Foreign Policy blog’dan okudukları ile diplomasi makalesi yazanların muteber olduğu bu Fikir Çölü’nde 50 yıl sonrasının Dünya’sına ışık tutan bu Diyojen bariyerleri yarmış, cüceler arasında bir dev olarak yükselmiş ve her meyvalı ağaç gibi taşlanmıştır.

Piyasalar hususunda her yanıldığımda “Hoccccamm, sen düşecek dedin, mal aldım, şimdi emekli oldum…hih hih hih” diye yavşakça mesaj atanlar Trump denen kabus hususunda daha piyasada arz-ı endam ettiği günden bu yana haklı olduğumu göremezler, görseler de itiraf edemezler. Skandalları ve arsız kural tanımasızlığıyla ABD’yi kasıp kavuran bu Turunç Kafalı şaklaban dünden itibaren dünya piyasalarını da allak bullak ederek uzun yıllar ve meşakkatli QE’ler sonucunda kazanılan nispi toparlanmayı da rayından çıkartabilir mi diye sormak zorundayım artık. Hatırla, ey sevgili, ilk soran benim, tek soran benim. Türk basınında bu kritik ve hepimizin geleceğini ilgilendiren konuya tek değinen de ben olacağım.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ. (Paraanaliz.Com)

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.