Sendikalar! Memurların bu problemlerini masaya getirmeyi unutmayın!

– wp:paragraph –>

Üç milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisini yakından ilgilendiren 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyecek olan 5’inci Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinin  açılış toplantısı, 1 Ağustos Perşembe günü başladı.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Sözleşme görüşmeleri devam ederken her gün çok sayıda memur emekçisi sorunlarını “Başın Düşerse Dara İsa Karakaş’ı Ara” köşemize iletmekte ve sorunlarına tercüman olmamızı talep etmektedir. O kadar çok sorun ve talep var ki âdeta dağ gibi…

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Daha önceden defalarca dile getirdiğimiz 2016 yılında kanunla verilen hakların 3 bakan değişmesine rağmen bir türlü yürürlüğe girmeyen yönetmelik nedeniyle mağdur olan memur annelerin yarım çalışma hakkından tutun da düşük emeklilik maaşı ve 3600 gösterge beklentisi nedeniyle sürekli emekliliğini ertelemek zorunda kalan binlerce memura kadar çok sayıda haklı talepler hâlen yerinde saymaktadır.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Hâl böyle iken çoğunluğu değişik sendikalara aidat ödemekte olan memurlar, çözülemeyen sorunlar nedeniyle sendikalara sitemde bulunmaktadır.Diğer çalışanların sorunlarını dile getirdiğimiz gibi memur emekçilerimizin de sorunlarını tek tek kamuoyunun gündemine getirmeye devam edeceğiz.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Sözleşme görüşmeleri devam ederken özelikle emeklilikle ilgili tüm şartları yerine getirdiği hâlde emekli olmayıp çalışmaya devam etmek zorunda kalan yüz binlerce memurumuzun durumunun sözleşme masasında ele alınıp çözüme kavuşturulması isteklerine bu yazımızı ayırdık. Zira emekli olmayı beklemekte olan memurlar maaş zammından ziyade bu husus üzerinde durmaktadır.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

TAHVİL-BONO PİYASASINDA NASIL YATIRIM YAPILIR? UZMANINDAN HEMEN ÖĞRENMEYE BAŞLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir