Kazım Çiloğlu – Bundan sonrası

Kazım Çiloğlu

Artık ‘’bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete’’ misali seçim sathımahiline girmiş bulunuyoruz.

Bundan sonrası her kesin kendi bakışına ve davranışına kalmış, ya satarsınız nakitte ya da yatarsınız kulağınızın üstüne hiç oralı olmazsınız!

Ama görünen o ki artık bir belirginleşme var.

Bir ara pariteyi terse döndürdüler, bir anda, dolarda kiler heyecanlandı, neden, çünkü iyi prim yaptılar, eller her an tetikte!

Devlet ve özel sektör ve banka kağıtlarında da, faiz aynı durumda, hayli yükseldi ve avuçları kaşınanlar alsak mı? Telaşında kıpır, kıpır…

Borsa ise kendini en az gizleyen ve rengini en kısa sürede belli eden ekonomik bir birim.

Yükseliyor ama senet fiyatları hiçte oralı değil artık…

İlginç!

Dolar ve altın gene sıraya girdi derim, zaten bu yılın en güvenli limanı olmaya da devam edecekler, hele seçim sonrası, elbette durum nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın? Mutlaka istikrar değil, siyasi, sosyal tartışmalar ve kaynaşmalar devem edecek ve artık toplum eskisi kadar suskun ve kabullenir bir tavır içinde olmayacak gibi…

Kısa vade ve banka güvence sınırında(!) mevduat, dolar ve altın, bu dönemde özellikle de küçük yatırımcı için, en geçerli ve güvenli bir liman olacak.

Borsa için ileride alım için çok fırsatlar gebe diyebiliriz…

Sözün özü;

Geleceğin için en büyük yatırımın, elinde ki bir oydur. Bunu yanlış kullandığın an, sadece elinde ki tüm diğer yatırımları değil, kendini ve gelecek nesilleri de en ucuza ve yabancıların merhametine devretmiş olursun!

Senin seçimin her şeyi düzenleyen, en önemli ve ülkenin altın hisselerinden biridir.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.