Kazım Çiloğlu – Borsaya girin ama…

Kazım Çiloğlu

Bir yandan MBB Başçı enflasyon hedefini beşlerde dillendirse de, açıklanan enflasyon oranları hiçte öyle demiyor ha bire yükseliyor.

Keza ister bölgesel sorun, ister Rusya akabinde ise Irak ile yaşanan kritik durumdan dolayıdır diyelim? Hepsi ekonomik gidişatta günü kurtarma söylemleri ve davranışları!

Bir yandan enflasyon yükseliyor, diğer yandan üçüncü çeyrek büyüme dörtlere fırlamış(!) ama enflasyonda hedef yüzde beşler…

AB den gelecek 3,2 milyar Euro, Rusya ve Irak ta ki ticari iptaller yüzünden fazlasıyla uçup gittiği gibi elde kalan malların ise uzun süre saklanabilecek olmaması da daha fazla kaybı gündeme getiriyor.

Çare Katar’ın para ve sıvı gaz desteğine kalmış!

Ne diyelim?

Katar pişmiş ekonomik aşa anca su katar!

Bu dönemde döviz, altın bozdurulmaz, TL ise kısa vadeli faizle korunmalıdır. Borsa ise bu durumda düşme eğiliminde ve takip ettiğiniz sağlam kağıtlarda ya da çıkılan kağıtlardan TL birikimleri ile ileriye dönük kademeli ve düşük lotlarla alım yapılabilinir.

Alırken kazanacaksanız elbette en düşükleri almak ana düstur olduğunu hiçbir zaman unutmadığımız hepimizin malumu olsa gerek… Tahvil bonoda ise bir süre daha beklemek ya da kısa tarihleri değerlendirmek çok daha akılcı bir seçim olacaktır!

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.