Ekrem İmamoğlu mayına basmamalı

– wp:paragraph –>

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri yapılmadan önce bu köşede ve Asaf Savaş Hoca ile birlikte, perşembe akşamları Bloomberg HT kanalında sunduğumuz “Ekonomik Görünüm” programlarında ısrarla “İşsizlik ve pahalılıkla mücadele belediye başkanlarının görev kapsamına girmez” diye yazdım ve konuştum. Yeni Başkan İmamoğlu’nun konuşmalarını izliyorum. Kendisi yine öncelikle “işsizlik ve pahalılıkla” mücadele edeceğini tekrarlayıp duruyor.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

Bu kadar büyük bir seçim zaferi kazanarak akıllı olduğunu ispat etmiş bir kişinin ve mensubu olduğu CHP’li uzmanlarının herhalde bir bildikleri var diye düşünebilirim. Ama böyle düşünmüyorum. Dolayısıyla, ileride mahçup olma riskini üstlenerek yineliyorum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Belediye Meclisi’nin tamamı ona destek verse de “işsizlik ve pahalılıkla” mücadelede başarılı olamaz. Üzgünüm arkadaşlar!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:4} –>

PAHALILIK VE İŞSİZLİKLE MÜCADELE

– /wp:heading –>

– wp:paragraph –>

Eğer Ekrem İmamoğlu, Tunceli’nin Ovacık ilçesinde veya bir başka küçük kasabada belediye başkanı seçilseydi, belki bu konularda sınırlı da olsa bir başarı gösterebilirdi. Ama milyonlarca turistin ziyaret ettiği, dışa açık 15 milyon nüfuslu koskoca İstanbul’da işsizlik ve pahalılıkla mücadele etmesi imkansızdır.

– /wp:paragraph –>

– wp:paragraph –>

KAZANDIRACAK HİSSELERİ NASIL SEÇMELİ? ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA!

– /wp:paragraph –>

– wp:heading {“level”:6} –>

Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

– /wp:heading –>

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir