Bayram Öncesi Haftaya Başlarken

Geçen hafta genel olarak piyasalar için olumlu bir haftaydı.

Normalde cuma günü borsa düşüşle kapanacaktı, fakat Ali Babacan’ın milletvekili adayı gösterilmesiyle birlikte piyasalar bir coşku yaşadı. Dolar 3 TL seviyelerinden 2.98’e kadar düşerken borsa 74 binden 75 binin üzerine çıktı. daha sonra dolar yeniden 3 TL’nin üzerine çıktı. Yani Babacan etkisi kısa sürdü. Eğer borsa bir iki saat daha açık kalsaydı yeniden satışlar gelebilirdi. Çünkü ABD borsa endeksleri ve Avrupa’daki önemli endeksler ciddi değer kayıpları yaşadılar. ABD borsa endeksleri yüzde 1.32 ile 1.76 arasında düşüş gösterirken, DAX endeksindeki düşüş yüzde 3’e yaklaştı. Bu sabah Asya cephesinde ilginçtir Çin yüzde 1’in üzerinde yukarıda bulunurken, Japonya ve Hong Kong sırasıyla yüzde 1.92 ve 1.26 değer kaybı yaşıyor.

DOlayısıyla borsanın haftaya düşüşle başlamasını bekleyebiliriz. Endeks 75.099’dan kapanmıştı. Tahminen 74.500 civarında açılıp 74 bin seviyelerini destek yapmaya çalışacaktır. Çarşamba takasında nakde geçmek isteyenlerin bir nebze satışları olabilir. Ama yarın ve öbür gün, diğer şartlar normal kalır ve olumsuz bir gelişme olmazsa, borsada tekrar yukarı yönlü hareket çabası göreceğimizi düşünüyorum. Hissede olanlar beklemede kalabilirler. Bu aşamada 73.750’nin altında kapanış olasılığı doğmadığı sürece beklemede kalmakta fayda var.

Dolar bu sabah 3.0160 seviyesinde bulunuyor. Bugün için 3 TL seviyesinin destek olacağını ve 3.0240 civarına doğru bir yükseliş olabileceğini düşünüyorum. Eğer 3 TL altına sarkma olursa bir miktar talep olabilir.

Bu hafta yayınladığım bülten üye olmayanlara gönderilmemektedir. Çünkü bir sözleşmenin kabul edilmesi gerekiyor. Bülteni almak isteyenler buradaki linki tıklayarak üye olabilirler. Eğer sayfa hata verirse, form doldurma sayfasında F5 tuşuna basarak yenileyip tekrar doldurunuz.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir