Sean İçi Yorum- 16-09-2017 – 13:00

Yaşar ERDİNÇ

Sabah verdiğim yorumu okuyamayanlar burayı tıklayarak okuyabilirler.  Sabah borsa güne hafif yükselişle başladıktan sonra aşağıdaki 1 dakikalık grafikte gösterildiği şekilde seans içi hareket yaptı. Bu harekete baktığımızda saat 10:45’te bir miktar satış geldiğini görüyoruz.

Bu satış dalgası, Makliyey Bakanı sayın Naci Ağbal’ın bütçe verilerine ilişkin yaptığı açıklama sonrasında oldu. Görünen o ki bütçe açığı artmaya devam edecek ve son vergi artışlarıyla kapatılmaya çalışıyor, fakat, bu durum büyüme trendine girmeye çalışan ekonomiye tahminimce daha sonra ciddi bir bariyer olacaktır. Fakat piyasalar bu tür zamanlarda orta vadeli bir yön belirlemez ve açıklanan verilere tepki verir.

Endeks güne 106.500 civarından başladıktan sonra, 106.100 seviyelerine kadar geriledi. Fakat sabah verdiğim yorumu değiştirecek bir gelişme  değildi. İkinci seansta da endeksin bu hareketini sürdürmesini bekleyebiliriz. Bu aşamada aslında sadece bizim borsamız için değil, küresel borsalar için en riskli  durum, ABD endekslerinin çok zirvede olmaları ve bu cehpede olacak sert bir düşüştür. Bu yüzden yatırımcı bence ABD endekslerini de izlemelidir. Borsamız için kısa vadede olumlu görüşe sahip olsam da, eğer hiç bir haber yokken örneğin endeks bugün 105 binin altında kapanış yapacak olursa B planınız olsun ve bu tür bir durumda stop yapmak gerekir. Fakat gelen bir haber ve herkesin duyduğu bu haber nedeniyle düşüş olursa çok sorun olmaz.

DOLAR

Sabah saatlerinde dolar 3.64 seviyelerindeydi ve şu an 3.65’e doğru bir hareket yapıyor. Katalonya ile ilgili gelişmeler Euro üzerinde baskı oluşturunca DXY endeksi bir miktar yukarı gitti ve bu nedenle ABD doları diğer paralara karşı çok hafif bir değer kazandı. Dolayısıyla 3.65’e doğru bir hareket oldu. Sabah yorumumda da belirttiğim üzere, 3.6750 seviyesinde bir direnci var ve burayı aşmasını beklemiyorum ve 2 haftalık süre içinde 3.60’ın altını görebilir ve bu durumda yerlilerin yeniden dolar alımına şahit olabiliriz.

Herkese bol kazançlı bir gün olsun…

“Sean İçi Yorum- 16-09-2017 – 13:00” ile ilgili 1 yorum

  1. Hocam Eskiden olduğu gibi 3-4 hisselik bi öneri tablosu vermeyi düşünüyormusunuz acaba ? Önerilierinizi özledik..
    ayda 1 kere bile olsa verirseniz memun oluruz.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.