Yeni haftaya Başlarken…

Yaşar ERDİNÇ

Yeni bir haftaya başlıyoruz. Piyasalar açısından baktığımızda, küresel gündemin en önemli maddesi şüphesiz ABD’deki seçimlerdir. Birçok anket şirketi ve uzman analizleri,  Hillary Clinton’un seçimleri kazanacağını belirtiyor.

Seçim sonuçları piyasalar üzerinde önemli etkiler yapacaktır. Bu hafta yazmış olduğum eğitici bültenin linkini aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Dün gece bu konularda bir youtube yayını yaptım. İzlemek isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilirler.

Eğitici bültenin tamamını indirmek için burayı tıklayınız...

Bu sabah piyasaların açılışına baktığımızda Asya cephesinde yükselişler var. Genel olarak Clinton’un yeniden öne geçtiği haberleri borsalar üzerinde olumlu etki yapmış durumda. Tahminen bu sabah bizim borsamızın da yükseldiğini göreceğiz. Endeks eğer güne düşüşle başlarsa, satış tarafında olmamak lazım fakat en az 300-500 puan yükselişle güne başlayabilir. Açılıştaki ilk yukarı hareketin ardından bir miktar gevşeme olabilir ama endeks cuma günü yaptığı boşluğu bu hafta doldurmak isteyecektir. Dolar/TL kuru bu sabah 3.16 seviyelerinden işlem görüyor. Geçen hafta jeopolitik riskler, kara harekatı olasılığının doğması üzerine  yeni bir boyut kazandı. Dolardaki yükselişin önemli bir sebebinin bu gelişmeler olduğunu söyleyebiliriz. Dolarda gün içinde yeni geri çekilmeler olacaktır fakat 3.1250 seviyesinde bir desteği var. Bu hafta içinde bu destek önemli olacaktır. Eğitici bülten içinde çok daha ayrıntılı bilgi bulunuyor. Herkese bol kazançlı bir gün olmasını diliyorum.

Yorumunuzla Bu Yazıya Katkıda Bulunun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.